Nappali képzés
Nappali képzés
Szakma azonosító száma: 5 0188 25 01
(Korábban iskolánkban a képzés következő rokonszakmáit lehetett tanulni:
OKJ 54 140 02 Pedagógiai- és családsegítő munkatárs,
OKJ 4 0119 01 Pedagógiai munkatárs, Pedagógiai asszisztens szakmairány)
Az oktatási szakasszisztens képzés országosan csak nálunk indul 13. évfolyamon, középiskola/érettségi után! Ezen felül még ösztöndíjat is biztosít a képzés.
Szakmailag ugyanazt a tudást és színvonalat, mint korábban, de mindezt ösztöndíjas képzésben:Az első félévben (ágazati alapoktatásban) 8.000 Ft/hó. Sikeres ágazati vizsgát követően 16.000 Ft/hó, majd a 14. évfolyam: teljesítményalapú, az érdemjegyektől függően 16.000 Ft/hó és 59.000 Ft/hó közötti összeg. A képzés sikeres elvégzésekor pedig akár szakmai vizsga eredményétől függően 130.000 forint és 302.000 forint közötti összegben részesülhetsz pályakezdési juttatásban. (Az ösztöndíjak a jogszabályi, törvényi szabályozás szerint változhatnak.)
Az ösztöndíjakról további részleteket itt találsz: https://ikk.hu/osztondijak
Ráadásul még az egyetemi felvételidet is megkönnyíted, mert az együttműködő egyetemeknél a suli elvégzésével már előre megszerzed a krediteid egy részét.
Mit szólsz? Találkozunk szeptemberben?
Mit csinál egy Oktatási szakasszisztens?
Olyan feladatokat végez, melyek fontos részét képezik a gyermekek nevelésének, tanításának:
Az oktatási szakasszisztensek persze nem csak az óvodákban és az iskolákban dolgozhatnak: feladatokat vállalhatnak gyermekprogramokon, játszóházakban, táborokban, családi napköziben.
Részt vehetnek
Kinek ajánljuk az oktatási szakasszisztens képzést?
Azoknak,
Mitől különleges az oktatási szakasszisztens képzés?!
Kiemelt figyelmet igénylő tanulók – roma származású, sajátos nevelési igényű, tanulási nehézségekkel küzdő, veszélyeztetett valamint rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülő – jelentkezését is várjuk iskolánk humán képzéseire.
Iskolánkban és ezen belül a közművelődési munkatárs valamint oktatási technikus osztályokban nagy hangsúlyt fektetünk a közösségfejlesztésre, esélyegyenlőségre, felzárkóztatásra és tehetséggondozásra.
A humán képzéskéinkben nem okoz gondot, ha diszlexiás, diszkalkuliás, diszgráfiás vagy; esetleg tanulási nehézséggel küzdés.
Sikeresen teljesítették a képzést már mozgássérült, látássérült és hallássérült diákok is.
Ami szükséges, hogy sikeres legyél nálunk a humán szakokon, hogy
– legyél képes kapcsolatot kialakítani és fenntartani másokkal,
– szóbeli kommunikációs készséged megfelelő legyen és
– legyél képes és motivált a tanulásra.
Érdeklődj bátran, ha különleges bánásmódot igényelsz, hiszen a SZÁMALK-Szalézi Technikum és Szakgimnázium neked is kínál képzéseket.
A képzés technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
Az oktatási szakasszisztens bölcsődében, óvodában, iskolában, gyermekotthonban, lakásotthonban, családi napközi, pedagógiai szakszolgálat és egyéb (gyermeknevelő, -gondozó) intézményben foglalkoztatott személy, aki segíti a szakemberek munkáját, így e területek mindegyikében szívesen várnak a képzés sikeres elvégzése után.
De tovább is lehet tanulni, ha még jobban szeretné megismerni a szakmát, vagy esetleg specializálódna egy hozzá közelálló területre.
Milyen tudást, (ismeretet és gyakorlatot) fog szerezni a képzés során?
Szakfelelős: Modla Réka
Oktatóink:
Az oktatási szakasszisztens képzés továbbra is nappali munkarendben, tanulói jogviszonyban végezhető el, így a képzésre jelentkezők jogosultak minden kedvezményre, többek között a diákigazolványra is!
Első és második szakképesítés esetén a képzés államilag támogatott, így bártan jelentkezzen hozzánk akkor is, ha már van egy szakmája!
Létszámkeret:
A képzés időtartama:
A képzés bemeneti követelménye:
Szolgáltatási díj (ami magában foglalja a tankönyvek kiváltása céljából az elektronikus tananyagokat és segédanyagokat, a virtuális tanulási tereket, elektronikus kurzusokat):
Beiratkozási díj 10 000 Ft, mely része az I. félév képzési díjának és csak abban az esetben jár vissza, ha a képzés nem indul
Díjkedvezmények:
Kattints a gombra, jelentkezz online!
Év közben annyi minden történt a humán szakos diákokkal, hogy mindenről nem is tudt
Kiemelt figyelmet igénylő tanulók – roma származású, sajátos nevelési igény
Hogyan is zajlik a gyakorlatias oktatás az oktatási szakasszisztens szakmairányon.
Pedagógiai munkatárs szakon végzett diákjain ajánlása.
Az órát vezető tanár: Modla Réka Van egy tantárgyam, amivel nagyon nehezen tudnak me
Fussunk az élményért, fussunk, hogy segíthessünk! Ezzel a címmel rendezte meg a 20-3
A projekt vezetője: Modla Réka és Chogyelkáné Babócsy Ildikó Tavaly a Digitális
A Katolikus Pedagógiai Intézet keretein belül nagyon jó hangulatú, tartalmas képzés
Idén iskolánkban tanul egy látássérült fiatalember, Márk, aki születésétől fogv
Az idei Digitális Témahéten olyan interaktív etika tananyagot készítünk, amiben min
Az órát vezető tanár: Chogyelkáné Babócsy Ildikó Az óra célja: A Code Week keret
A SZÁMALK-Szalézi Szakgimnázium főállású pedagógia szakos tanárt keres 2019. szep
Pedagógiai- és családsegítő szakon tanuló diákjainkkal Faltis Alexandra tanárnő e
Én véletlenül kerültem erre a szakra, de cseppet sem bántam meg, mert néha még most is eszembe jut, hogy mennyi mindent kaptam ettől a képzéstől és a tanároktól. A szaknak köszönhetően megismertem a másik oldalamat, amiben jó lehetek. Szélesebb lett a látóköröm, máshogy látok azóta dolgokat. E nélkül a szak nélkül talán soha nem oldom meg a problémáimat és nem tudtam volna követni az álmaimat sem. Itt megtanultam jó alaposan küzdeni, ami igazán rám fért mert a gimiben mindig halogattam a dolgaimat. Az órákon sok mindent megtanultam, többek között rendesen tanulni és a képzés vége felé már ki mertem állni emberek elé is és tudtam előttük beszélni. A tanárok nagyon segítőkészek és ami szerintem még nagyon fontos, hogy ezen a képzésen olyan emberek tanítanak, akik emberségesek és elfogadók, és emellett kiemelkedő tudást adnak át nekünk. Szeretettel gondolok vissza erre a két évemre, bár néha voltak nehéz pillanataim, mint mindenkinek, de itt megugorhattam őket önerőből és a tanáraim segítségével. A szak kivaló lehetőséget nyújthat a felsőoktatásban való továbbtanulásra is, mivel nagyon sokrétű.”
A Számalkban a Pedagógiai- és családsegítő munkatárs szak egy külön világ. Nem csak azért, mert kisgyermekek neveléséről és gondozásáról tanulsz, hanem mert egy teljesen más szemléletbe csöppensz bele. Nagyon szerettem oda járni! A tanárok és az oktatók segítőkészek, kedvesek és szakmailag nagyon felkészültek, tapasztaltak. Sokat tanulhattam tőlük, mind a szakmával, mind a hétköznapi élettel kapcsolatban. Itt jöttem rá, hogy az óvoda vagy az iskola vonz igazán. A pedagógiai pálya egy hivatás, amit csak szívvel-lélekkel érdemes csinálni. A Számalkban erre rávezettek és támogattak mindenben. Gyakorlat is van, ami kapcsán szintén számíthatsz a tanáraid, oktatóid bátorítására, tanácsaira. Az egyetemi továbbtanuláshoz nem csak pontokat ad, hanem rengeteg előismeretet, amik megkönnyítik az egyetemi éveket. Ajánlom mindenkinek, aki pedagógusi pályán szeretne dolgozni, aki nem tudja mégis melyik korosztály lenne neki az ideális, aki a családsegítés területein szeretne később dolgozni. Számalkosnak lenni jó, de pedasszisztesnek lenni kiváltság!
Az elmúlt két évben megtapasztaltam, hogy vannak helyek a földön, ahol emberként és felnőttként kezelnek, meghallgatnak, segítenek. Mert ez az a hely ahol sokunk életében először számított, hogy mit gondolunk. Egy-két emberen kívül mindenki napot lopni vagy egy matricáért jött ide 2015 szeptemberében. Aztán szép lassan felfigyeltünk arra, hogy itt nem került elő a hatalmas tölcsér, amin keresztül eddig próbálták az agyunkba tömni, hogy Mária Terézia hogyan próbálta alkalmazni Thalesz –tételét in English. Felháborodva tapasztaltuk, hogy alig lehet valami rosszat mondani a tanárainkról és így kénytelenek vagyunk szakmai kérdéseket megvitatni a dohányzóban. Több hétbe telt, mire megértettük, hogy hibázni nem bűn, és elfogadtuk, hogy a jó munkáért dicséret jár. Megtaláltuk a hangunkat. Bátorságot kaptunk. A Szaléziakat azért választottam 6 éve, mert velük önmagam lehettem és Don Bosco és az intézmény pedagógiája nagyszerű összhangban van.
Pedagógiai- és családsegítő munkatársként végeztem 2017-ben. A két év csak megerősített, hogy a gyerekkori álmom, a pszichológia irányába kell továbbhaladnom, és ehhez megfelelő lexikális hátteret, valamint rengeteg bátorítást, támogatást kaptam tanáraimtól. Két alkalommal is sikerült elnyernem az Erasmus+ pályázatot, ezáltal az első repülésem is az iskolához köthető, és eljutottam Palermoba és Székelykeresztúrra. Hogy miért ajánlom az iskolát Nektek? Az órákon nem csak az elméletet tanítják meg, hanem gyakorlatok formájában is közelebb kerültök a szakmához. A tanárokhoz bármilyen problémával lehet fordulni, segítenek Nektek. Továbbá a képzés alatt elegendő tudást szerezhettek a továbbtanuláshoz, amit mindenképpen javaslok a szakma elvégzése után.