Nappali tagozaton 25 év a felső korhatár (az adott naptári évben nem tölti be a 25. életévét), nem nappali (korábbi esti) tagozaton nincs életkori megkötés.
Nappali tagozaton 25 év a felső korhatár (az adott naptári évben nem tölti be a 25. életévét), nem nappali (korábbi esti) tagozaton nincs életkori megkötés.
Kizárólag érettségire épülő képzéseket nyújtunk, tehát érettségi bizonyítvány minden szakirányon szükséges. Emellett egy-egy képzés esetében vannak speciális elvárások is (portfólió, egészségügyi alkalmassági), ezek részleteiről iskolánk honlapján, az egyes képzések leírásánál található konkrét tájékoztató, illetve jelentkezés után történő kapcsolatfelvétel esetén részletes információkat kapnak róluk.
Az első és második szakképesítés megszerzését az állam támogatja, a tanuló ezen felül szolgáltatási díjat fizet, amely tartalmazza az elektronikus tananyagtár használatát, az internethasználatot és a tehetséggondozási szolgáltatás költségeit. A félévre vonatkozó díj szakirányonként változik, (melyet az egyes szakleírásoknál olvashatnak), de nem haladja meg a 45.000 Ft -ot.
Az első szakképesítés megszerzése ingyenes.
Igen, iskolai rendszerű nappali képzéseinkhez köznevelési diákigazolvány igényelhető. A diákigazolvány ügyintézését a Kormányablakban kell elkezdeni, az ott kapott fényképes adatlappal tudjuk elindítani az igénylést.
A tanórák nagy része iskolánk székhelyén, a XI. Mérnök utca 39. szám alatt zajlik, de egyes képzéseink esetén iskolánk telephelyén, a külső helyszíneken, illetve a duális képzések esetén a gyakorlati képzőhelyen is zajlanak majd tanórák.
A tanórákról történő hiányzást orvosi igazolással szükséges alátámasztani. Iskolai rendszerű képzés esetén 30 óra/tanév a megengedett maximum igazolatlan órák száma. Amennyiben a tanuló eléri a maximum igazolatlan óraszámot, az iskola írásban szólítja fel a tanulót a hiányzások mérséklésére, ha ez nem történik meg, a tanulói jogviszony egyoldalúan megszüntethető.
Az igazolt hiányzás feltételeit iskolánk szabályzatai tartalmazzák, a részletekről a tanév megkezdése előtt tájékoztatjuk diákjainkat.
A tanulói jogviszony igazolást a Tanulmányi osztályon dolgozó képzési munkatársak állítják ki, ügyfélfogadási időben. Az igazolás többféle lehet, attól függően, hogy milyen célra kéri a tanuló. Érdemes emailben előzetesen jelezni az igénylést, mert van olyan igazolás, amit kizárólag igazgatói aláírással tud az iskola kiadni, ennek egy nap az átfutási ideje.
Beiratkozáskor minden esetben 10.000 Ft beiratkozási díjat kell befizetni készpénzben, a házipénztárban vagy az online beiratkozás tájékoztatójában foglaltak szerint. A befizetett összeg levonásra kerül az I. félév díjból. A fennmaradó részről számlát állítunk ki, amelyet banki átutalással vagy OTP bankfiókban történő személyes befizetéssel lehet teljesíteni.
Amennyiben valaki önköltséges formában, tandíj ellenében végzi el a képzést, lehetősége van részletfizetést kérni. Ezt kérelem formájában kell benyújtania és minden esetben igazgatói döntés alapján születik az engedélyezés. Az utolsó részletet legkésőbb az aktuális félév végéig kell teljesíteni a házipénztárunkban.
Iskolánk elektronikus tananyagtárat, illetve elektronikus tanulási segédleteket használ a képzés során, így tankönyveket nem kell vásárolni. Az elektronikus tananyagtár használati díja a szolgáltatási díj/tandíj része.
Igen, iskolánk beszámítja a hozott tudást, de erről minden esetben bizonyítványt/tematikát kell hozni az előző iskolától. A felmentés lehet teljes, tehát mind az óralátogatás, mind az értékelés alól felmenti a tanulót, illetve lehet részleges is, ami azt jelenti, hogy az órákat nem kell látogatni, de a tanulónak az adott tantárgyból zárójegyet kell szereznie. A felmentési kérelmeket minden félév elején a Tanulmányi osztályon, az iskola erre a célra rendszeresített nyomtatványán szükséges benyújtani.
Az állami ösztöndíj rendszer mellett azon tanulók esetében, akikre az valamilyen okból nem vonatkozik, iskolánk elismeri a kiemelkedő tanulmányi eredményt elérő tanulókat és ösztöndíjban részesíti őket. Az ösztöndíj odaítélésének részletes szabályait tanulóink a Tanulmányi- és Vizsgaszabályzatból ismerhetik meg.
Amennyiben a tanuló nem tud zárójegyet szerezni egy (de legfeljebb 3) tantárgyból, akkor osztályozó vizsgát tehet évközben, valamint a tanév végén pótló / javító vizsgára is adunk lehetőséget. A következő évfolyamra csak sikeresen lezárt bizonyítvánnyal lehet továbblépni.
Igen, minden képzésünkön órarendi keretek között folyik a nyelvtanítás, szakirányonként eltérő óraszámban.
Nappali tagozaton a tanórák hétfőtől péntekig, 8-17 óráig tartanak. Ez az idősáv nem minden napos teljes lefedettséget takar, csupán annyit jelent, hogy ebben az időintervallumban lehet órákra számítani. Nem nappali és esti tagozaton előre láthatóan két hétköznap, 17.00 – 20.15 óra között, és szombaton, 8.00 – 15.00 óra között van tanítás.
Iskolai rendszerű képzés esetén a törvényi szabályozás szerint 20 éves korig jár a családi pótlék, valamint nappali képzés esetén a TB támogatottság és az árvasági ellátás is biztosított a képzés teljes ideje alatt. Ezen felül az iskola támogatást adhat azoknak a tanulóknak, akik erre szociális alapon rászorulnak. Ennek részleteit az intézmény Tanulmányi- és vizsgaszabályzata tartalmazza.