Szakma azonosító száma: 5 0211 16 15
(Ez egy teljesen új szakma, a korábbi OKJ jegyzékben nincs közvetlen előzménye)
Új, tanulói ösztöndíj rendszer (első technikumi szakma esetén):
13. évfolyamon: havi 8.000 Ft, sikeres ágazati vizsgát követően jelenleg 16.000 Ft
14. évfolyam: teljesítményalapú, az érdemjegyektől függően 16.000 és 59.000 Ft közötti összeg. Továbbá egyszeri pályakezdési támogatás sikeres szakmai vizsga esetén. (A szakmai vizsga eredményétől függően 130.000 és 302.000 forint között lehet majd.)
(Az ösztöndíjak a jogszabályi, törvényi szabályozás szerint változhatnak.)
Mit csinál a Digitális festő és média designer?
A digitális festő és média designer versenyképes kreatív szakma, amely a 21. század vizuális csúcstechnológiás iparágait művészi érzékenységgel hivatott követni és a folyamatos megújulás képességével kísérni. Tudása lehetővé teszi, hogy munkájával a filmes utómunkák, játékfejlesztés, VFX, CGI vagy akár a virtuális valóság folyton fejlődő rendszereinek világához kapcsolódjon. A digitális produkciós tartalmak térnyerése a szórakoztatóiparban jelentős, elsősorban reklámfilmek, mozifilmek, sorozatok, videójátékokhoz kapcsolódó interaktív tartalmak formájában. A szakma széles spektruma, rendkívüli variabilitása (szoftverek, eszközök folyamatos változása) miatt a képzés nem konkrét, speciális részterületekre fókuszál, hanem átfogó gondolkodással, az alkotói folyamatok generikus szemléletével, alap technikai tudással, ábrázolóképességgel és alkotói érzékkel rendelkező junior artistokat képez, akik munkájukkal hazai és nemzetközi projektekben egyaránt helytállnak. A képzés alapja lehet egy későbbi Concept Artist karriernek is. Szakmai kompetenciái, attitűdje számos jelenlegi és jövőbeli területen jelent versenyképes tudást. Rugalmasságával képes idomulni a széleskörű alkalmazás kihívásaihoz, kiemelten pedig a csapatmunkához. Az iparág szempontjából releváns digitális készségek birtokában és tradicionális művészeti értékek segítségével képes a kreatív problémamegoldásra, alkotómunkára. Ismeretei kiterjednek az alapvető 2D-s és 3D-s diszciplínára. Ez a tudás ajtót nyit számos specializációra. Erős kreatív és technikai tudatossággal rendelkező alkotók, akik a megszerzett alaptudásukat később eredményesen használhatják a CGI és a vizuális effektusok területén. Számos izgalmas karrierlehetőség nyílik meg előttük a filmes, tévés, reklám-, videojáték- és vizualizációs szektorban. A képzés a 2D, 3D, technikai és művészeti tudás, klasszikus és digitális művészetek struktúrájában gondolkodó, azok határterületein mozgó szakembereket bocsát ki, akik a kognitív kompetenciák birtokában vannak épp úgy, mint az érték- és érzelmi kompetenciákéban.
Kinek ajánljuk a Digitális festő és média designer képzést?
Ajánljuk a képzést azoknak, akik vizuális kifejező képességüket összetett számítógépes programok által megjelenítve szeretnék kiteljesíteni, később ilyen területen szeretnének elhelyezkedni (pl. bedolgozni filmstúdiós projektekben), vagy akár a bizonyítvány megszerzése után magasabb szinten (pl. egyetemen) szeretnék tovább folytatni a tanulmányaikat.
Szeretsz rajzolni és modellezni? Szereted a filmeket és érdekel az is, hogyan készül a 21. századi filmes tartalom? Arról álmodtál, hogy Concept Artist leszel? Szívesen betekintenél ezeknek a szakterületeknek a kulisszatitkaiba? Akkor vágj bele!